ZVONEČEK 2019

V úterý 16.4. se v jesenické Kapli konala soutěž zpěváků lidových písní ZVONEČEK 2019. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích sólového zpěvu a ve dvou kategoriích, kde zpívala dua. Z naší školy se zpívání zúčastnilo 11 žáků z prvního stupně a 3 žáci z druhého stupně. Pedagogicky a hudebně je doprovázeli učitelé Irena Václavková, Romana Stúpalová a Jan Hanulík. Největším přínosem takovéto akce je samozřejmě to, že žáci musí překonat určité zábrany, když jdou s kůží na trh. A také možnost se vzájemně poměřit mezi sebou. Někteří pak i zjistí, že jejich úsilí bylo mimořádně oceněno. Z naší školy takto letos porota ocenila třetím místem ve II. kategorii Elišku Podešvovou, a v té stejné kategorii druhým místem Adélu Kropáčovou. Krásná první místa si odnesly žákyně druhého stupně – ve III. kategorii Barbora Doleželová a ve IV. kategorii Tereza Kavková.

Gratulujeme všem žákům a přejeme, aby jim vždy bylo do zpěvu.