Skvělý úspěch v soutěži Mladý chemik

V listopadu proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Tři nejlepší účastníci ( Sára Halfarová- IX.A, Tomáš Jurčaga- IX.A, Radim Nedoma- IX.C ) postoupili do teoretické části regionálního kola, které se konalo v prosinci v učebnách Střední školy logistiky a chemie v Olomouci.

Žáci museli prokázat nejen dobrý přehled v oblasti kovů, ale také znalost tvorby chemických vzorců, rovnic a výpočtů. V konkurenci 75 vítězů školních kol Olomouckého regionu se naši žáci neztratili.
Skvělého umístění – 6. místa – dosáhl Tomáš Jurčaga, který se tím probojoval mezi dvacítku žáků, kteří postoupili do náročné laboratorní části soutěže.

Ta se konala 28. 1. 2020 v laboratořích SŠLCH v Olomouci. A Tomáš opět zazářil – získal druhý největší
počet bodů a v součtu z obou kol stávající 6. místo ještě o dvě příčky vylepšil. Celkově tedy obsadil skvělé 4. místo, jenom krůček od celostátního finále. Gratulujeme.

Soutěž je zařazená do programu Excelence a je podporovaná MŠMT ČR, SŠLCH Olomouc, Svazem chemického průmyslu ČR, z. s. a společností Czech Marketing, s. r. o.. Hlavním sponzorem je česká chemická a farmaceutická společnost Farmak, a. s., která do soutěže pro všechny účastníky, a zvláště pro finalisty, poskytla krásné a hodnotné ceny. Finalisté byli také odměněni zástupcem Olomouckého
kraje.

Tomášovi patří dík za úžasnou reprezentaci naší školy!

Věřím, že se i v příštích letech najdou žáci se zalíbením v tajích chemie a nebudou se bát srovnat své znalosti a dovednosti se stejně naladěnými žáky Olomouckého kraje. Odměnou jim budou nejen krásné ceny, ale hlavně možnost „ očichat si ‘‘ prostředí odborné chemické školy a zvláště jejích nově zrekonstruovaných laboratoří.
Jana Krčmářová