Pythagoriáda – okresní kolo ZAZÁŘILI JSME

MATEMATIKA NÁS NEZASKOČÍ

V úterý 28. května proběhlo v budově Gymnázia Jeseník okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 5. ročník.  Ze školního kola postoupilo 15. žáků ze 43 účastníků, z nichž někteří byli i naši nadaní čtvrťáci –  N. Poskerová, J. Moravec, V. Mrkvica. Nela Poskerová, která školní kolo vyhrála nemohla do okresního kola, kvůli kumulaci akcí, ale síla našich žáků byla dostatečná, aby ukázali, že umí!

Zde jsou výsledky. Do první desítky z 23 soutěžících se dostalo 6 našich dětí.
1. místo Dominika Ambrozy
2. místo Valerie Ilíková
3. – 4. místo Honza Moravec (4. ročník!)
6. místo Václav Mrkvica (4. ročník!)
7. místo Jirka Havlíček
9. místo Lucka Oprchalová
Mezi 1. – 10. místem byl rozdíl pouhé 2 body, rozhodly body ze školního kola.

Soutěžilo se i ve vyšších ročnících, kde už výsledky nebyly tak jednoznačné. V 6. ročníku z 12 soutěžících se Gajdošová V. umístila na 4. – 6. místě, mezi žáky 7. ročníku se z 15 soutěžících na 6. místě umístila Lázničková M. a v 8. ročníku nás nereprezentoval nikdo.

Obrovská gratulace patří úspěšným řešitelům a poděkování pedagogům za přípravu dětí.