Okresního kola dopravní soutěže v Jeseníku

V úterý dne 21.5. 2019 se žáci 4. ročníků naší školy zúčastnili Okresního kola dopravní soutěže, které proběhlo na dětském dopravním hřišti u budovy naší školy, B. Němcové.

Soutěžili tito žáci: Tereza Vedrová a Dan Jankov za 4. A, Jan Moravec a Nela Poskerová ze 4. B, Tomáš Pavlík, Adam Koutný, Eliška Vlazlová a Sofie Štelclová ze IV. C.

Celkem soutěžilo sedm družstev.

Naše děti, fyzicky posilněny nedávno nabytým průkazem cyklisty, měly možnost zúročit své znalosti a dovednosti ve čtyřech soutěžních disciplínách.

Jednalo se o JÍZDU ZRUČNOSTI, ZDRAVOVĚDU, JÍZDU NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI podle pravidel a TESTY Z PRAVIDEL PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH.

Prokazatelně nejtěžší disciplínou byla jízda zručnosti. Našim dětem se nejvíce dařilo ve zdravovědě. Úkoly splnily bez jediného trestného bodu. Nela Poskerová zvládla na výbornou jízdu na dopr. hřišti, kde i policistům ,,spadla brada“ z její bezchybné jízdy.

Pěknou odměnou bylo umístění žáků z Průchodní na 3. místě. Žáci z Boženky obdrželi 4. místo v našem okrese.

Takže nezbývá než dětem pogratulovat!