Mladší holky vezou 9. místo z Republikového finále

Tak krosová sezóna AŠSK je už minulostí. Poslední líté boje se rozhořely ve čtvrtek 19.10. v areálu Stříbrného jezera v Hradci Králové, kde se konalo republikové finále AŠSK v přespolním běhu družstev. Jak jste již zaznamenali, účast si na tomto podniku vítězstvím postupně v okresním i krajském kole vybojoval tým mladších holek naší ZŠ Jeseník.

Na rychlou rovinatou, jednu míli dlouhou trať se vydalo 15 šestičlenných týmů a ten náš ve složení Viki Gajdošová (5. C), Ema Kouřilová, Anet Pešová (obě 6. B), Ema Korytářová, Kristýna Harbichová (obě 7. C) a Mišorána Mičkerová (8. B). Nutno připomenout, že vlivem onemocnění se republikového finále nemohla zúčastnit Nikča Zemanová (6. B), která měla nemalý podíl na postupu týmu do východočeské metropole.

V ohromně nabité konkurenci se individuálně prosadila Emča Kouřilová, která skvělým 6. místem připsala cenné body do soutěže týmů. Ostatní členky družstva se umístily ve čtvrté a páté desítce a to pak suma sumárum stačilo na krásné 9. místo v soutěži týmů. Všem holkám dík nádherné výkony a reprezentaci školy a města.