MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA A MATEMATICKÝ KLOKAN

V pátek 22. března se uzavřelo školní kolo matematické olympiády. Zúčastnilo se jí celkem 20 žáků z 6., 7. a 8. ročníku, kteří se snažili vyřešit šest náročných slovních úloh. Úspěšní řešitelé budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se bude konat 9. 4. v prostorách Duhy. Za 6. ročník to jsou: Marek Zapletal, Marek Stuchlík, Viktorie Gajdošová, Matěj Bret, Viktor Kozák a Lukáš Plšek; za 7. ročník: Mira Lázničková, Nela Budinová a Tomáš Budina; za 8. ročník: Adéla Brnková.
Všem zúčastněným děkujeme a všem úspěšným řešitelům gratulujeme k postupu do dalšího kola a přejeme jim hodně zdaru.

Dne 22. 3. proběhlo školní kolo soutěže Matematický klokan. Soutěžili v něm žáci 1. a 2. stupně celkem ve čtyřech kategoriích.
Kategorie Cvrček se zúčastnilo 152 žáků 2. a 3. ročníku. Nejlepšími počtáři se ukázali být žáci: Russwurmová Taťána, Kubíčková Alena, Stránská Anežka, Grosičová Tereza, Urban Tomáš a Hoang Thu Vyen.
Kategorie Klokánek se zúčastnilo 167 žáků 4. a 5. ročníku. Nejlepších výsledků dosáhli žáci: Moravec Jan, Pavlík Tomáš, Kouřilová Julie, Jonáš Petr a Drochýtek Lukáš.
Kategorie Benjamín se zúčastnilo 31 žáků 6. a 7. ročníku a nejlépe se vedlo žákům: Budinovi Tomášovi, Čuprové Anně a Gajdošové Viktorii.
Kategorie Kadet se zúčastnilo 30 žáků 8. a 9. ročníku a nejlepších výsledků dosáhli žáci: Vogl Martin, Nemec Robin a Mrva Jaroslav.
Vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že je neopustí chuť si v matematice znovu zasoutěžit.

Jana Krčmářová