Kdo umí, ten umí …

Anička Koriťáková z IX. B letos znovu zúročila svůj talent v okresním kole recitační soutěže a ve 47. ročníku Dětské scény získala 2. místo s postupem do krajského kola v Olomouci, které se bude konat v dubnu v pátek 13. Snad to bude pro ni šťastný den J

Ve čtvrtek 15. 3. se v Kapli sešlo 28 recitátorů z různých škol jesenického okresu.  Zazněly většinou prozaické texty současných českých i světových autorů autorů (například Daniely Fisherové, Zdeňka Svěráka, Uli Orleva …). Naše Anička si vybrala ukázku z knihy amerického spisovatele Roberta Fulghuma Ach jo o tom, jak originálně přistoupil jeden z žáčků k nácviku pohádky o Popelce. Publiku i porotě vykouzlila svým přednesem nejen úsměv na tváři, ale možná v nich vzbudila i údiv nad tím, jaký talent se v této skromné dívce skrývá.

Ve 3. a 4. kategorii naši školu reprezentovali ještě žáci VI. B – Lukáš Hlobil a Barbora Doleželová a z VIII. A Martin Vogl.  Všichni se na soutěž zodpovědně připravili a podali moc hezké výkony, bohužel to však v konkurenci ostatních na umístění nestačilo. Všem moc děkujeme.

Napsala: Jana Zlámalová