Dva úspěchy v krajském kole

V chladném a uplakaném čase minulého týdne se prosadili naši žáci v prvním krajském podniku letošního školního roku. Tím bylo krajské kolo AŠSK v přespolním běhu družstev základních škol a středních škol. Pořadatelství se zhostila SOŠ strojní a stavební v Jeseníku a využila pro toto klání lyžařských tratí v areálu bývalých kasáren.

Díky opravdu syrovému počasí posledních dní byla trať velmi náročná a dvě naše družstva, která se do kraje probojovala z okresního kola, pokračovala v tradici výborných krosových výsledků předchozích let.

Až na vrchol vystoupalo družstvo dívek kat. III. (roč. 2005-2003) ve složení M. Jonášová, E. Cenková, M. Mičkerová, E. Korytářová, N. Zdařilová a H. Řehová, které po vítězství v okresním kole jasně opanovalo i to krajské. Jen škoda, že v letošním roce není pro tuto mladší kategorii vypsané i republikové finále.

To uniklo týmu chlapců kat. IV. (roč. 2002-2001), pro které je ale 3. místo v krajském kole velkým úspěchem a družstvo složené z B. Vrbovského, J. Medka, Š. Krále, K. Juhaňáka, M. Zrnečka a T. Janíka zaslouží taktéž pochvalu za reprezentaci naší školy a města.

dva-uspechy-v-kraji-1-zmenseny