Duhová písnička

Letos se tradiční okresní pěvecká soutěž konala 3. prosince. Opět byla hojně zastoupena. Zúčastnilo se jí 54 soutěžících ze sedmi základních škol. Jak soutěž probíhala a jak jsme si vedli? Atmosféru předvánoční jesenické Kaple vystihla předsedkyně poroty, ředitelka Duhy, paní Fačevicová, když řekla: „Zpěváci mají dar svým zpěvem potěšit a pohladit na duši své posluchače.“ A přesně to se také povedlo. Byla radost se do tónů písniček známých i méně známých zaposlouchat. Ocenili jsme odvahu všech žáků vystoupit a podělit se o svůj pěvecký talent. A můžeme prozradit, že se naše krásné hlásky v soutěži neztratily. Pečlivé přípravy se vyplatily a odnesli jsme si z ní čtyři diplomy. Dva
z nich putovaly na budovu Průchodní. V první kategorii se ve velké konkurenci prosadila a ze třetího místa se radovala Nela Hledíková. V druhé kategorii mezi velkým počtem soutěžících zazářil Adrian Malý (2. místo). U starších žáků odvaha vystoupit obecně ubývá, ale naši žáci se o svůj um tradičně rádi podělí, což velmi oceňujeme nejen my, ale i porota. Dvě děvčata z druhého stupně si svým výkonem ve čtvrté kategorii zajistila 1. a 2. místo. Bára Doleželová z VIII. B skončila na krásném druhém místě a vítězkou se stala Tereza Kavková z IX. B. Nejen oceněným, ale také všem zúčastněným zpěváčkům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme, ať jim hudba a zpěv nadále přináší hodně radosti.

Napsala Martina Konečná