Anglické dopoledne

„Nebojme se jazyka“ zněl název anglické soutěže, která se konala v úterý 14. 5. 2019 na ZŠ Jeseník, prac. B. Němcové. Hned ráno jsme měli možnost přivítat 11 družstev, které se dostavily vyzkoušet si malou anglickou olympiádu. Žáci pracovali ve tříčlenných skupinách, ve kterých komunikovali a pomáhali si. Hlavními soutěžními disciplínami byl poslech, mluvení (odpovědi na otázky) a čtení/psaní (porozumění textu). Průběh celého dopoledne probíhal ve velmi příjemné atmosféře a žáci se těšili na hezké ceny. Výsledky byly do poslední chvíle velmi nerozhodné. Nakonec zvítězilo družstvo ze ZŠ Zlaté Hory, druhé místo obsadilo družstvo ze ZŠ Skorošice a na třetím místě se umístili žáci ze ZŠ Jeseník, prac. B. Němcové.Každé družstvo, i to které se neumístilo, dnes zvítězilo v očích svých pyšných učitelů a odcházelo domů s pocitem radosti a dárečkem.

Napsala: Mgr. Jana Kozlová, Mgr. Hana Pecinová