PROVOZ ZŠ JESENÍK PRO ŽÁKY 9. ROČNÍKŮ OD 11. 5. 2020 do data přijímací zkoušky na střední školy

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. 4. 2020 bude umožněna osobní přítomnost žáků devátého ročníku pro účely PŘÍPRAVY NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY také na ZŠ Jeseník. Půjde o přípravu v oblasti matematické a jazykové gramotnosti (předměty Matematika a Český jazyk). Jedná se o dobrovolnou prezenční přípravu s nutností přihlášení, při níž dál poběží distanční vzdělávání zajišťované naší školou pro všechny přihlášené i nepřihlášené žáky devátého ročníku (ostatní předměty budou dál vyučovány distančně prostřednictvím synchronních meetů nebo asychronní domácí práce).

ČASOVÝ ROZSAH A ORGANIZACE VÝUKY

Časový rozsah a organizaci výuky – přípravy žáků 9. ročníku pro účely přípravy na přijímací zkoušky stanoví ředitel Základní školy Jeseník takto:

• období od 11. 5. 2020 nejpozději do dne před konáním jednotné přijímací zkoušky ke vzdělávání ve střední škole ,
  • Vzdělávání – příprava žáků 9. ročníku probíhá vždy v úterý (tj. poprvé v úterý 12. 5. 2020) a ve středu, dle harmonogramu jednotlivých skupin – viz. tabulka
  • vzdělávání – příprava žáků 9. ročníku probíhat ve dvou 60 minutových vyučovacích blocích takto: 60 minut vzdělávání – 20 minut přestávka – 60 minut vzdělávání ,
  • časový rozvrh vzdělávacích bloků a rozdělení žáků do skupin budou zveřejněny prostřednictvím Edookitu

Přesun do budovy

1. vyučovací

hodina

Přestávka 2. vyučovací

hodina

Odchod ze školy

1. skupina

8:10 – 9:10 9:10 – 9:30 9:30 – 10:30

2. skupina

8:30 – 9:30 9:30 – 9:50 9:50 – 10:50

3. skupina

8:50 – 9:50 9:50 – 10:10 10:10 – 11:10

• Pro žáky 9. ročníku nebude umožněno stravování ve školní jídelně.
  • Skupiny budou tvořeny podle počtu přihlášených žáků (maximální počet žáků ve skupině je 15). Složení skupin bude neměnné po celou dobu.
  • O zařazení žáků rozhodne ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11. 5. 2020.
  • Přestávky budou za příznivého počasí probíhat venku.

PODMÍNKA ÚČASTI NA PŘÍPRAVĚ ŽÁKŮ 9. ROČNÍKU

•  Organizace vzdělávacích aktivit žáků 9. ročníku ve škole vyžaduje, aby zákonný zástupce jednoznačně a prokazatelně vyjádřil zájem o uvedené vzdělávání – přípravu svého dítěte, tj. přihlásili dítě ke vzdělávacím aktivitám ve škole.
  •  Nezbytnou podmínkou zapojení žáka 9. ročníku do uvedených vzdělávacích aktivit ve škole (přihlášení) je čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (viz dále).
  • Zákonný zástupce může projevit zájem o vzdělávání dítěte ve škole, tj. přihlásit dítě ke vzdělávání ve škole, nejpozději do čtvrtka 7. 5. 2020 do 12:00
  •  V případě, že zákonný zástupce žáka 9. ročníku toto čestné prohlášení nemůže poskytnout, žák se nemůže osobně vzdělávat ve škole a bude se nadále vzdělávat s využitím distančních nástrojů.

POVINNOSTI ŽÁKŮ A ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ:

• V případě příznaků virového infekčního onemocnění zamezit účasti žáka na vzdělávání a neprodleně ohlásit rizikový zdravotní stav řediteli školy.
  • Řádně omlouvat žáky z výuky, přes Edookit.
  • Zajistit žákovi dvě sterilní roušky a igelitový sáček každý den přímé účasti na vzdělávání.

PROVOZ ŠKOLY A HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Cesta do školy:

• Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky a dodržování odstupů 2m.

Organizace před a po výuce:

• Skupiny se shromažďují před školou, kde si je vyzvedne vyučující a odvede do tříd.
  • Před školou žáci dodržují odstupy 2m v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními.
  • Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu.
  • Při odchodu dodržují žáci stejná pravidla jako při příchodu, tak aby nedocházelo k nadměrnému shromažďování osob před budovou školy.

Vstup do školy:

• Je umožněn pouze žákům řádně přihlášených do výuky.
  • Všichni žáci i zaměstnanci nosí ve společných prostorách roušky.
  • Škola vymezí prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla, jejich opakované nedodržování po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k vyřazení žáka ze skupiny.

Ve třídě:

• Neprodleně po příchodu do třídy, musí každý použít dezinfekci na ruce.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2m.
  • Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku.
  • Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě.
  • V každé třídě je nezbytné často větrat.

Úklid a dezinfekce společných prostor

Řídí se obecnými pokyny a doporučeními k provádění úklidu dle zveřejněného manuálu MŠMT.

Kompletní manuál o ochraně zdraví a provozu základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 je k dispozici ZDE.

Čestné prohlášení je nutné donést s sebou v den nástupu – 12. 5. 2020 do školy.

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ