Veselý pátek ve III. D

Hned ráno začalo neobvykle. Paní učitelka s dětmi z hudebně dramatického kroužku, které chodí do naší třídy, naučila děti tancovat na krásnou písničku Don´t worry, be happy podle Johna Jacobsona, který pro děti natočil krásná taneční videa. Všem doporučujeme. Po tomto zahájení dne si pro děti připravila paní asistentka Alice Pecinová v rámci prvouky krásné překvapení. Začínáme se učit o naší vlasti a také o našich sousedech. Děti se rozdělily do skupinek, každá dostala jeden stát, ke kterému hledaly vlajky, pozdravy v daném jazyce, měnu – mince, hlavní město. Která skupina vše našla, měla bojový úkol, postavit se k židli, na které bylo občerstvení typické pro daný stát. Chléb se solí, Mozzartovy koule, karamelové cukrovinky Krówky, Sachrův dort a sýrové copánky zamotaly některým trochu hlavu, ale nakonec vše dobře dopadlo. Samozřejmě následovalo pohoštění a ochutnávky dobrot. Po takové náloži jsme si trochu odpočinuli, probrali, jaká máme práva a povinnosti jako děti v rámci etické výchovy a nakonec jsme si je řádně vyzkoušeli ve školním areálu. Právo sportovat, ale také povinnost hrát fair play, je pro nás moc důležité. Sportovní klání v přetahované za pomoci paní učitelky a paní asistentky a další sportovní aktivity byly tečkou za pěkným a hlavně veselým dnem.

Děti ze III. D, Romana Stúpalová a Alice Pecinová