Slet pohádkových postav

Poslední týden v dubnu měli prvňáci prezenční výuku, a tak se společně těšili na 30. duben, kdy slaví svátek nejen čarodějnice, ale také naše dvě děti oslavily sedmé narozeniny. Protože čarodějnice patří do pohádkové říše, slétli se v pátek v 1. A a 1. B nejrůznější pohádkové bytosti i s jejich plyšovými dvojníky. Jaké bylo překvapení dětí, když se ve třídě objevil místo paní učitelky rádce z pohádky Šíleně smutná princezna 🙂 Rádci jsme zůstaly i při pohádkovém učení. Úkoly z matematiky jsme plnili s Pejskem a kočičkou, Princezna na hrášku nás zase inspirovala k naklíčení fazolí a Malá čarodějka nás poučila o tradici tohoto dne. Zpívat se stále nesmí, tak jsme se alespoň „zavrtěli“ při pohádkových písničkách. Byla by škoda po vyučování kostýmy vysvlékat, takže je mohly obdivovat i paní kuchařky ve školní jídelně.
Za rok při sletu se budeme těšit opět.