Kouzelné dopoledne s dráčkem Soptíkem

„ 150 hasiči,
oheň jenom zasyčí.“

Jak si zapamatovat toto důležité telefonní číslo? Jde to snadno a znalost tohoto čísla nám může pomoci v případě požáru nebo pomůže zachránit život jiného člověka, radí dráček Soptík.

Pondělní dopoledne 18. 3. 2019  na pracovišti Průchodní a čtvrteční dopoledne 21. 3. 2019 na Boženě Němcové přineslo našim druhákům plno nových zážitků a poznatků. Jako každým rokem nás navštívili profesionální hasiči HZS v Jeseníku. Naše děti se dozvěděly, že hasiči nejen hasí požáry, ale také pomáhají při dopravních nehodách, při povodních a v dalších těžkých životních situacích. Naučily se, jak se zachovat v případě požáru a zopakovaly si zásady první pomoci při spáleninách. Také si vyzkoušely opravdovou hasičkou helmu a ochranný oblek. Znát důležitá telefonní čísla, to už je pro naše děti hračka!

Celé poutavé vyprávění doprovázely zajímavé ukázky na interaktivní tabuli a na vše dohlížel náš kamarád dráček Soptík.