Kanada přednáška v angličtině pro 6. – 9. ročník

Nedílnou součástí každé výuky cizích jazyků jsou také reálie zemí, kde se daným jazykem lidé dorozumívají a stanovili si jej také za svůj jazyk úřední. Nejlepší metodou, jak žákům zprostředkovat informace a předat zkušenosti s anglicky mluvícími zeměmi, je setkání buď s rodilým mluvčím, který odtud pochází, nebo s člověkem, pro kterého je cestování velkou vášní.

Proto jsme velice rádi, že do naší školy opět zavítal pan Kocůrek, jehož dalším cestovatelským cílem byla Kanada. Země nejčastěji známá hlavně díky hokeji, bohužel v učebních plánech většinou zastíněná svými populárnějšími kolegy Velkou Británií a Spojenými státy.

Promítání fotografií a videí, doplněno o poutavé vyprávění dobrodružných zážitků, si nenechal ujít celý druhý stupeň. Nechyběla známá města Toronto a Calgary, známé svou kovbojskou kulturou a tradičním sportem koňským rodeem. Nešlo samozřejmě vynechat dechberoucí kanadskou přírodu s Niagarskými vodopády, dobrodružné zážitky z kempování v národních parcích a nečekané setkání s medvědy a dalšími zvířecími obyvateli kanadského přírodního ráje. Málokdo si možná uvědomí, že ke Kanadě patří také indiánská kultura. Naši žáci to díky panu Kocůrkovi vědí.

„Když se budete učit anglicky, nebudete mít problém procestovat celý svět. Všechno je levnější a svobodnější bez asistence cestovní kanceláře. Pokud se domluvíte, lze zařídit opravdu ledacos a brána do světa vám zůstane vždy otevřená.“

Nelze než doufat, že doporučení pana Kocůrka si žáci vzali k srdci, a při plánování cest a biflování ájiny jeho rady budou mít vždy na paměti. My děkujeme za skvělou přednášku a už teď se těšíme na další setkání.