Doškolná

Úspěšná akce na oslavu konce školního roku se tentokrát spojila se školním projektem s názvem Sport nás spojuje neboli Olympijským dnem, takže jsme měli možnost na úvod vidět defilé jednotlivých tříd 1. i 2. stupně reprezentujících různé sporty nebo státy. Mezi účastníky se tak objevili úspěšní plavci, fotbalisté, bobisté z Jamajky, ale také japonští samurajové, arabští beduíni nebo egyptští faraoni. Byla to doslova pastva pro oči i pro sluch. Žáci za pomoci svých učitelů a učitelek prokázali obrovskou nápaditost, netradiční zpracování a někteří dokonce i taneční
nadání. Viděli jsme tanec krásných gejš, arabských břišních tanečnic, rytmické pohupování somálských Masajů a zazněly i rytmy brazilské samby.

Ze všech států pak porota složená z učitelů i veřejnosti vybrala ten, který hodnotila jako nejlépe připravený a nejoriginálnější. Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec vítězství v Nejlepším image státu slavila barevná, rozverná a kávou vonící Brazílie.

Po velkolepém úvodu a zahajovací řeči pana ředitele následovalo vystoupení žáků naší školy – zpívání, bubnování, tancování a dokonce i hraní divadla. Soubor s názvem AKAFUKA složený z žáků 9. B předvedl netypickou formou , jak by mohly vypadat Přijímačky. Učitelé 2. stupně zase na oplátku ukázali, jak vypadá Taková normální přestávka. Obě herecké scénky sklidily velký divácký úspěch.

Součástí programu bylo také ocenění úspěšných žáků naší školy za reprezentaci, vzornou přípravu do vyučování nebo aktivní účast v Školním parlamentu a na akcích školy. Pravicí jim potřásl pan ředitel a kromě dobrého pocitu ze sebe samých si odnesli i drobné dárky.

Závěr akce byl velmi emotivní. Po pokřtění nového školního řádu žáci i učitelé dohromady zazpívali písničku Společnou cestou školou.

Děkujeme všem, kteří s námi přišli společně slavit, soutěžit i zpívat.

Pár reakcí od našich žáků:

Tento rok byla Doškolná lepší než minule. Učitelská scénka mě velmi pobavila a písnička na závěr
byla super. Byly tu aktivity pro děti, víc zábavy, stánky s občerstvením.

Letošní Doškolná byla super. Líbilo se mi, že se všichni museli zapojit. Bavilo mě, že to bylo
propojené s Olympijským dnem. (Lea Svobodová)

Napsala Jana Zlámalová