Brána do třídy s programem SPORT+ se opět otevírá

O třídu s programem SPORT+ je na II. stupni naší školy stále větší zájem. Není divu, když nabízí další porci sportovních aktivit v rámci školního vzdělávacího programu. Tato třída navazuje na desítky let starou tradici sportovních tříd dříve zaměřených na běžecké lyžování, basketbal či kopanou. V posledních letech však třída s programem SPORT+ reflektuje dnešní požadavky rodičů a sportovních klubů, kdy poskytuje především všestrannou pohybovou přípravu žáků.

Třída s tímto programem je určena všem dětem budoucího 6. ročníku, pro které je pohyb radostí, jsou zdravotně fit a v přiměřené kondici. Pokud děti závodně sportují v jakémkoliv sportu, tím lépe, ale rozhodně to není podmínkou. Již dnes se ve třídě s programem SPORT+  potkávají kromě neorganizovaných dětí i mladí běžci na lyžích, fotbalisté, florbalisté, karatisté, cyklisté, lezci na stěně a v neposlední řadě děvčata z různých tanečních oborů a moderní gymnastiky.

Ti všichni využívají nadstandardní vnitřní i venkovní zázemí naší školy k dalšímu rozvoji svých pohybových schopností a učení nových pohybových dovedností v akčním kolektivu. A právě 2 hodiny sportovní přípravy, které jsou součástí školního vzdělávacího programu, slouží k této kvalitně vyšší výuce. Nemluvě o tom, že po absolvování naší základní školy mají budoucí studenti možnost navázat studiem sportovního oboru Gymnázia Jeseník, kde v letošním roce maturuje historicky první ročník tohoto oboru, složený převážně z bývalých žáků naší školy.

Následně až na sportovních klubech a oddílech pak spočívá hlavní břímě specializované přípravy dětí v jednotlivých sportech. Za tím účelem existuje již dlouhodobá spolupráce naší školy s jedinečným lyžařským Fenix Ski Teamem a nově i s cyklistickým Force teamem.

Líbí se Ti tato nabídka nebo si nevěříš a nejsi si jistý, že bys to zvládnul? Není nic jednoduššího, než to zkusit. Nábor do třídy s programem SPORT+ se uskuteční ve sportovním areálu ZŠ Jeseník na budově na Nábřežní ulici v úterý 14. 5. 2019 v 17.00 hod. Všechny další informace nalezneš na školním webu či FB. Těšíme se na vás.