Výstava lesní trofeje

Ne všichni žáci naší školy měli tu možnost, aby zavítali 18.3. na výstavu, která je zároveň mysliveckým svátkem. Osobní pozvání dostala třída 1.A a 1.B. Sál IPOSu byl zcela zaplněn trofejemi jelenů, srnců, daňků, muflonů, prasete divokého, lišky obecné, jezevce lesního a také psíka mývalovitého. Lesní pedagogové z Lesní správy Jeseník ve skupinkách provázeli děti celou výstavou. Poutavě vyprávěli o způsobu života lesní zvěře, upozornili na charakteristické znaky vystavených zvířat. Při videoukázkách děti poznávaly další druhy zvířat žijících v jesenických lesích a nejvíce radosti si užily při živém předvádění zvuků některých zvířat. Děti pochopily, že myslivci jen nestřílí, ale hlavně o lesní zvěř a les pečují. Všichni jsme si znovu uvědomili, jak je příroda křehká a krásná, jak je les nádherné místo a jak je důležité ho chránit. O tom, že výstava měla velký úspěch svědčí také to, že některé děti ji navštívili ještě jednou a vzali na ni i své rodiče. Ve škole i doma mohou procvičovat své získané vědomosti s pexesem, které všechny děti dostaly od lesníků jako dárek.

                                                                                           napsala M. Kováčová