Výlet za Paprskem

V sobotu 26. 5. 2018 jsme již třetím rokem vyrazili na společný výlet dětí naší Základní školy Jeseník spolu s rodiči, prarodiči a ostatními členy rodiny.  Výlet organizovala  školní družina a paní vychovatelky Žáková a Petříková. Tentokrát jsme akci nazvali „Cesta za Paprskem“. A paprsky nás opravdu provázely téměř celý den.

Trasa byla letos náročnější, asi tak patnáctikilometrová. Vedla nás z Ramzové přes Petříkov na chatu Paprsek. Snažili jsme se ji zvolit tak, abychom se nevraceli stejnou cestou.  Ale než jsme vyšli, čekal nás první adrenalinový zážitek v náhradním autobusovém spojení Českých drah. Cesta na Ramzovou byla opravdovým zážitkem. Chůze na hřeben pak pro nás byla spíše odměnou. Sluníčko nás provázelo celou cestu až k chatě Paprsek, kde ho přes oběd vystřídal déšť. Krátká přeháňka možná tak smyla prach z cest a nám dala čas na zasloužený odpočinek a výborné borůvkové knedlíky. Pořídili jsme si vrcholové foto a pak rovnou dolů, zpět na Ramzovou a do Jeseníku.

Možná byl konec trošku hektický, protože jsme se snažili stihnout dřívější spoj, ale celkový dojem z výletu byl velmi pozitivní. Děkujeme stálým členům našeho „výletního týmu“ za jejich nadšení a těšíme se zase za rok. Na možné trase jsme již zapracovali cestou,………………… ale to je prozatím tajemství.

 

 Napsala Gabriela Žáková, vychovatelka školní družiny.