Výlet se školní družinou na Rejvíz

Po vydařeném výletu v loňském roce (Ostružná – Branná) jsme se i letos na vypravili s rodiči a dětmi na krátký výlet. Trasa byla zvolená tak, aby ji zvládli i mladší sourozenci našich školních dětí – Rejvízská naučná stezka kolem mechových jezírek. Původně jsme zvažovali i prohlídku Lurské jeskyně, ale nakonec jsme zkrátili trasu tak, abychom si ještě stihli užít slavnosti obce Rejvíz – Otevírání mechových jezírek. Počasí nám přálo a výlet byl velmi příjemný. Procházka touto krásnou stezkou stojí za to a neformální prostředí nám umožnilo hezky si popovídat jak s dětmi, tak s rodiči. Příjemnou tečkou za naším výletem byly oslavy na ekoranči Orlí vrch. Stihli jsme vystoupení zlatohorské gardy, kejklířů i hudebních skupin Panter a Brejle. Poseděli jsme u dobrého jídla a pití, děti si zaskákaly na nafukovacím hradě a povozily se na kolotoči. Zde náš výlet končil. Někteří zůstali na další program, jiní šli po staré cestě zpět do Jeseníku nebo se odpojili na cestu do Studeného Zejfu nebo odjeli autobusem.

Na závěr můžeme s radostí říci: “Těšíme se zase za rok!”

 

Gabriela Žáková a Dana Spáčilová

Výlet se školní družinou na Rejvíz 1