Vítání jara a jarní tvoření s družinou

Přesně na jarní den, 20. března se v naší ŠD sešli v odpoledních hodinách rodiče s dětmi, aby si vyrobili něco pěkného na nastávající svátky.

Rodiče, ale i prarodiče se pustili s chutí do vyrábění nejrůznějších velikonočních dekorací a drobností. Z materiálů si vybírali seno, březové větvičky, drátky, korálky, filc, aj. komponenty. Již po chvíli začali pod jejich rukami vznikat kouzelní zajíčci ze sena, papíru, závěsy z březových větviček, ptáčci, kuřátka a nejrůznější přáníčka. Aby nám šla práce pěkně od ruky, uvařili jsme si dobrý čaj, kávu a k tomu zakousli koblížky a trubičky od pí. Antošové, za což ještě jednou děkujeme.
Po celé odpoledne panovala příjemná atmosféra a každý ze zúčastněných si odnášel několik krásných výrobků.
A z čeho máme my, vychovatelé, největší radost? Z toho, že se rodiče dokázali v tom uspěchaném dni na chvíli zastavit, přijít mezi nás, svůj čas věnovat dětem a spolu s nimi prožít pěkné odpoledne.

Pozadu nezůstaly ani děti ve třídách. Pekly ovečky, sadily osení, stříhaly, lepily……

Všem ještě jednou děkujeme a těšíme se na další setkání. Kdy to bude? Třeba na společném družinovém výletě.

Napsala vychovatelka Naďa Petříková.