Vitamínový den na Průchodní

Ve čtvrtek 17. 3. 2016 na nás čekalo v naší útulné jídelně sladké a voňavé překvapení. Usměvavé maminky a pracovnice firmy MK Fruit, která je dodavatelem ovoce a zeleniny v rámci projektu Ovoce do škol, nás přivítaly nejen milým slovem, ale i spoustou nápadů, jak připravit chutné a zdravé pokrmy z ovoce a zeleniny. Naše děti si mohly samy připravit zdravé špízy z ovoce a zeleniny a také se dozvěděly mnoho zajímavostí o pěstování ananasu, kiwi, podzemnice olejné a dalších plodin.  Na své si přišla nejen naše ouška, ale i očička zářily nadšením a nakonec i jazýček začal ochutnávat. Čerstvá, přímo před námi lisovaná mrkvová šťáva s jablíčky a mandarinkami nás osvěžila, mléčný banánový koktejl s medem nám dodal sílu a ten, kdo měl chuť, mohl ochutnat ještě lahodný jablečný mošt. Odcházeli jsme nabití energií z vitamínů, s českým jablíčkem v ruce a hlavně s informací, jak se zdravě stravovat.

A to nás ještě čekalo krásné divadelní představení Hrátky na pohádky s nádhernými písničkami. No, kamarádi, nebyl to bezva den!

Zapsala: Zdeňka Mrosková