Vitamínový den na 1. stupni

5. a 10. května k nám na první stupeň zavítala firma MK Fruit s.r.o., která nám dodává každý měsíc zdravou svačinku. Tentokrát nám kromě svačinky firma připravila ochutnávku ovocných kokteilů – Upíří krev, Žabinec, Mrkváč, ale také oblíbený jablíčkový nápoj. Také jsme si mohli vyzkoušet přípravu ovocných a zeleninových špízů zakapaných citronem a olivovým olejem. Seznámili jsme se s neobvyklými druhy zeleniny a osvěžili si v paměti, jaké vitamíny ovoce a zelenina má a čím je pro nás prospěšná. Děti s velkou chutí a nadšením ochutnávali tuto vitamínovou bombu a plni energie se vraceli do lavic, kde dál spokojeně zvládali probíhající výuku. Jako dáreček jsme si odnesli obrovské jablíčko na svačinu a zeleninového motýlka.

Děkujeme ochotným a milým „vitamínovým dámám“ za poutavou ukázku a trpělivost.

R Burešová a H.Kubová

20170511_090248

20170511_092434