Včelí den ve II. C

I když včeličky mají po práci a odpočívají přes zimu v úlu, včelaři mají spoustu práce s péčí o ně i přes zimu. Jednoho takového včelaře máme v naší třídě, tatínka Míši Šťastného a ten byl ochotný dětem přijít udělat přednášku o významu včel a také přijel s velkým překvapením. Dětem dovezl várnici s teplým čajem a spoustu medu na ochutnávání nejen do připraveného čaje. Dobrý křupavý rohlíček byl k medovému čaji tou největší pochoutkou. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o včelách, viděly včelí úl, ve kterém žijí včeličky, dozvěděly se o hierarchii včel v úlu, o tom, jak jsou včely užitečné a že bez nich by to nešlo. Předem plánovaná hodinová beseda se protáhla na tři vyučovací hodiny a byla tak super, že bychom ji přáli všem dětem. Děkujeme tímto ještě jednou panu Šťastnému za krásný zážitek, dobroty a ochotu věnovat dětem spoustu času. Už plánujeme na jaro další besedu nejen o včelách, ale také o květinách a o tom, jak o ně pečovat. Máme totiž další super maminku, která se nabídla, že dětem uspořádá besedu a pan Šťastný pro nás chystá další překvapení nejen o včelách. Rodiče jsou ve škole vždy vítáni, a pokud pro děti mohou připravit ze svého oboru nebo zájmové činnosti besedu, je to úžasné.

                                                       Napsala tř. uč. Romana Stúpalová