ÚSPĚŠNÉ PROPOJENÍ ZŠ A SŠ

 

Vánoční výstava Střední školy gastronomie a farmářství Jeseník se již po několik let velmi dobře prezentuje v kapli výstavou a prodejem svých žákovských prací.
Žáci naší ZŠ se každoročně na výstavu těší. Poznávají zde učňovské obory, které mají na Jesenicku velmi dobré jméno a tradici – cukrář, pekař, číšník, řezník, kovář, brašnář a další. Naši žáci se zde naučí chápat lidskou zručnost, poctivou a kvalitně odvedenou práci. Někteří žáci se možná na podobné budoucí povolání připravují již ve volnočasových aktivitách jako Zdravé vaření, Tvořínek, Cukrář, Keramika, Výtvarka a další. Výstava SŠG a F  pomáhá žákům také k rozvoji vlastní kreativity, podnikavosti, soutěživosti, ale především k rozvoji spolupráce. Vánoční výstavu vnímáme pro naše žáky jako možnost volby budoucího povolání a také jako možnost procvičení etikety stolování. Rádi se zúčastňujeme soutěže o nejlepší vánoční stůl – tabuli.
Ideální by bylo, kdyby naše děti studovaly, zůstávaly a pracovaly v Jeseníku a rodiny by se každý den mohly scházet u krásně prostřeného stolu a sdělovat si u něj každodenní zážitky.