Úspěšné OK OVOV

Nakonec za krásného čtvrtečního počasí svištěla ve sportovním areálu ZŠ Jeseník na Nábřežní ul. ve velkém švihadla, létaly medicinbaly a proháněli se i skákali ti nejlepší všestranní sportovci jesenického okresu. To vše při okresním kole 10. ročníku Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, projektu Českého olympijského výboru, při kterém děti ročník narození 2003 – 2008 soutěží na okresní úrovni v pěti disciplínách – přeskoku švihadla, klicích, trojskoku z místa, hodu medicinbalem a v jedné volné disciplíně, kdy si vybírají mezi během na 1km a driblinkem.

Účast zcela ovládly dvě školy, a to naše pořádající ZŠ Jeseník a sousedská ZŠ Česká Ves, kdy každá ze škol dodala více jak třicet závodníků. Svoje zastoupení v pár odvážných měly i ZŠ Mikulovice, Žulová a Gymnázium Jeseník.

Na výsledcích se opět ukázala dlouhodobá a systematická příprava dětí ve třídách s rozšířenou výukou tělesné výchovy na naší škole. A tak mohla olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková postupně poblahopřát a pověsit na krk medaile dvacítce našich žáků, kteří vystoupali na stupně vítězů a zajistili si postup na krajské kolo, jež se uskuteční 1. června v Hranicích na Moravě. Díky a držíme palce.

 

Výsledky v kostce:

  1. místo družstvo ZŠ Jeseník – Mičkerová, Harbichová, Korytářová E., Kouřilová E., Velc, Juřík, Tovaryš L., Bakeš

jednotlivci:

kat. roč. 2008 –  1. Kouřilová J., 2. Vršanová

  1. Vencálek

kat. roč. 2007 – 1. Korytářová K., 3. Labajová

  1. Cenek, 2. Žitňanský, 3. Galík

kat. roč. 2006 – 1. Gajdošová

  1. Oříšek

kat. roč. 2005 –   1. Kouřilová E., 2. Korytářová E.

  1. Bakeš

kat. roč. 2004 – 1. Mičkerová

  1. Tovaryš L., 2. Juřík, 3. Velc

kat. roč. 2003 – 1. Řehová, 2. Buchtová, 3. Zdařilová

  1. Kašník

Napsal Marek Fellner