Učíme se sounáležitosti a empatii

Žáci II. C vás již letos informovali o své celotřídní hře, která se věnuje kromě soutěží také sedmi etickým návykům podle Franklina Coveyho. Kdo tuto úžasnou knihu zná, ví, jaké to je poselství pro další generace dětí i dospělých. Naše třída v rámci učení se, jak být empatičtí a solidární, během prosince sbírala dárečky a krmivo pro pejsky z útulku a před Vánocemi pozvala paní Gambovou z Jeseníku, která se o týraná a opuštěná zvířátka stará. Děti slyšely mnohé a mohly předat dárečky pro tato zvířátka.

V lednu na Tři krále navštívila celá třída v převlecích králů babičky a dědečky v Penzionu pro seniory na Slezské ulici se zpěvem a také přáníčky do nového roku.

Ještě se chystáme ke krmelci v Lázních Jeseník – už sbíráme suché pečivo, kaštánky a jablíčka a těšíme se, že obdarujeme v zimě zvířátka v lese, budeme pozorovat stopy zvířat, ale o tom příště.

                                   Napsala tř. uč. Romana Stúpalová