Učení o stromech a pro stromy, aneb lesní pedagogika v praxi

V úterý 6. 2. zažili naši čtvrťáci neobvyklé vyučování. Přijela za námi p. ing. Pavla Přikrylová a Klára Cetkovská – „lesní ženy“ a učili nás tzv. lesní pedagogikou. To znamená, že jsme odlévali ze sádry a poznávali listy stromů, stopy zvířat, učili se poznávat stromy podle pupenů, navrtávali si nebozezem lesní zahrádku, poznávali a určovali lesní živočichy, učili se o zajímavostech lesa a poznávali lesní potravní řetězec. Také jsme se dověděli, že prase divoké není všežravec, ale býložravec 🙂 a zasoutěžili si v krmení divokých čuníků :-). Poté jsme se vypravili ven na praktické poznávání pupenů a hlavně si zahrát strategickou hru: Kdo nasbírá více semínek stromů. Hra byla rychlá, báječná. Celé čtyři hodiny se odehrávaly v soutěživém, ale přesto přátelském duchu a přitom jsme  načerpali spoustu zajímavostí.

Moc děkujeme „lesním ženám“ 🙂 za zajímavé, poutavé a srandovní dopoledne!!! Těšíme se, že za námi zase přijedete.