TAJEMNÝ SVĚT S NETOPÝRY

Vzdělávací aktivita pro „Rozvoj kompetencí žáků a dětí v polytechnickém vzdělávání“ s názvem „NÁŠ  SOUSED  JE  NETOPÝR“  dorazila 22. března také na Jesenicko.
Dopolední  seminář seznámil pedagogy s biologií letounů (zejména vrápenců a netopýrů), s metodami výzkumu a s ochranou těchto živočichů. Navazující prohlídka návštěvnické trasy jeskyně Na Pomezí byla zaměřena na  vyhledávání zimujících letounů.
Odpoledne pokračoval ukázkový program v prostorách ZŠ Jeseník – Průchodní ve spolupráci pedagog x žák. Součástí programu pro děti byly ukázky živých netopýrů. Lektoři z České společnosti pro ochranu netopýrů dětem poutavě vyprávěli a odpovídali na dotazy. Na závěr, pod vedením lektorů a pedagogů, vyrobily děti ve skupinkách budky pro stromové netopýry.
Netopýři všechny žáky nadchli. Věřme, že děti budou k přírodě pozornější  a získané informace využijí nejen ve škole, ale i v reálném životě.:-)
 
  napsala Marie Kováčová