Sportovní třídy v novém aneb program SPORT+

  1. Tradice sportovních tříd, jak jsme je znali v minulosti, je na naší škole možná starší než někteří rodiče dnešních páťáků. Ty první „sportovky“ vznikly v roce 1975 na tehdejší II. ZDŠ na Komenského ulici a byly zaměřeny na běžecké lyžování. Následovalo stěhování na dnešní budovu na Nábřežní a pozdější rozšíření portfolia i o basketbal a kopanou.

    Dnešní třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy mají tedy nač navazovat, a přesto, nebo možná právě proto, nechceme usnout na vavřínech loňských úspěchů a posunout naši práci o stupínek výše a v novém programu SPORT+ již nepožadujeme specializaci na některý z výše uvedených sportů.
    Třída s tímto programem je určena všem dětem budoucího 6. ročníku, pro které je pohyb radostí, jsou zdravotně fit a v přiměřené kondici. Pokud děti závodně sportují v jakémkoliv sportu, tím lépe, ale rozhodně to není podmínkou. Již dnes se ve třídě s programem SPORT+ potkávají kromě neorganizovaných dětí i mladí běžci na lyžích, fotbalisté, karatisté, bikrosaři, lezci na stěně a v neposlední řadě děvčata z různých tanečních oborů a moderní gymnastiky.
    Ti všichni využívají nadstandardní vnitřní i venkovní zázemí naší školy k dalšímu rozvoji svých pohybových schopností a učení nových pohybových dovedností v akčním kolektivu. A právě 2 hodiny sportovní přípravy, které jsou součástí školního vzdělávacího programu, slouží k této kvalitně vyšší výuce. Nemluvě o tom, že po absolvování naší základní školy mají budoucí studenti možnost navázat studiem sportovního oboru Gymnázia Jeseník.
    Líbí se Ti tato nabídka nebo si nevěříš a nejsi si jistý, že bys to zvládnul? Není nic jednoduššího, než to zkusit. Nábor do třídy s programem SPORT+ se uskuteční ve sportovním areálu ZŠ Jeseník na budově na Nábřežní ulici v úterý 15. 5. 2018 v 17.00 hod. Všechny další informace nalezneš na školním webu či FB. Těšíme se na vás.