Spolu na jedné lodi na ostrově Boženy Němcové

I od nás z budovy se hlásíme se zprávami z naší společné lodi. Také jsme se společně, aktivně i tvořivě zapojili do projektu Etické výchovy.

Prvňáčci si u nás společně pomáhali při pouštění draků a druhý den si povídali o kamarádství a pokoušeli se tvořit třídní pravidla.

Druháci si užívali pomoci starších kamarádů z Gymnázia Jeseník, za což jim patří veliké díky a učili se vzájemné toleranci, komunikaci, sebehodnocení i sebeúcty. Vytvořili spoustu krásných společných výtvorů a nejen to, krásně a v klidu a pohodě si ty dva dny užili.

Ve třetích třídách se žáčci plavčíci rádi pobavili o svých kladných i ne zcela kladných vlastnostech, učili se tolerovat jiný názor. Nejvíc třeťáky pobavily úkoly Jak to vidím já. Mohli totiž popustit uzdu své bujné fantazii a vymýšlet, co jim hlavy stačily. Prožili i zábavné hry i tvoření i oblíbené povídání. Všem plavčíkům se tyto dva dny vyvedly.

Naší starší plavčíci ve čtvrtých a pátých třídách si s chutí zahráli na reportéry, učili se hodnotit a vážit si sebe, hledat své kladné i záporné vlastnosti a hlavně se soustředili na pozitivní hodnocení kamaráda.

Zdá se vám, že byly tyto dny lehké? Vůbec ne!! Naše hlavinky pracovaly na plné obrátky a mnohdy nám došly i věci, o kterých by se nám jindy ani nezdálo. Ale všichni, do jednoho plavčíka, jsme si tyto dny užili v poklidu a pohodě, moc se nám líbily a všechna naše očekávání byla splněna!!

Vodě zdar a těšíme se na další plavbu!

etv-bn-2 etv-bn-3 etv-bn-4 etv-bn-5