Slavnosti podzimu

Dnešek, tedy čtvrtek 10. listopadu, byl na Boženě Němcové ve znamení podzimu.

Prvňáčci si uspořádali Jablíčkový den. Nejprve si povídali o ovoci a jeho významu pro naše zdraví. Besedu spojili s ochutnávkou ovoce. Vyzkoušeli si, jak si z jablíček, sýra a ořechů udělat výborné jednohubky. K jablíčkům patří neodmyslitelně závin a prvňáčci si ho upekli v naší kuchyňce. Následovaly soutěže, ve kterých zápolili hoši s děvčaty a za svá úspěšná řešení získávali všichni jablíčka na své stromy. Ve výtvarné výchově si jablíčka namalovali. Během dne získali všichni spoustu poznatků jak teoretických, tak praktických, které využijí nejen při naší výuce.

Druháci a třeťáci zavítali do tělocvičny plné podzimu. Tu si pro nás připravili kamarádi ze IV. E pod vedením své paní učitelky Hanky Sedlákové. Byli jsme jako v nějaké Podzimní říši. Tělocvična voněla listím, šípky i kaštany, všude se pohybovali podzimní skřítci a zvali nás k úkolům. Tu jsme malovali, tu chodili zrcadlovou stezku mezi listím, tam uklízeli listí zapletené do sítí, také přiřazovali k cedulkám správné plody, zeleninu, listy ptáčky. Také jsme byli pozváni k tvoření obrazů z podzimních přírodnin, nezbední skřítkové nás učili házet kaštany do velkého koše a k tomu všemu jsme mohli vyzkoušet své chuťové buňky při ochutnávání podzimního ovoce se zavázanýma očima.

I když se podzim pomalu naklání ke svému konci, my jsme si dnešní slavnosti báječně užili a všem se nám šlo domů lépe a veseleji.

jablka-1

jablka-2

podzim-1

podzim-2

podzim-3

podzim-4