Seznámení s nejmladší autorkou knih na jesenicku

Dnes, 10. 5., jsme měli u čtvrťáků vzácnou návštěvu. Přivítali jsme Zuzanu Matuškovou a její sestru Vendu. Zuzka chodí do 6. třídy ZŠ v Javorníku a přišla nám představit své knihy. Tu první – Vendy –  jak jsme se dozvěděli, napsala ve čtvrté třídě a druhou – Prostě jiná –  psala ve třídě páté. Povídala nám, jak psala, co ji napadalo, jak dlouho to trvalo, jak postupovala, vyprávěla, jak nevěděla, co dál, jak to dopadne s hlavními hrdiny. Nakonec přišlo překvapení v podobě vytištěné knihy v několika vydáních!!! Také jsme si poslechli úryvek z knihy.

Sestra Zuzky se jmenuje Vendy a ta nás seznámila s nynějšími autory pro náš věk, ukázala nám svůj čtenářský deník ze 4. třídy. Nejvíce nás zaujala kniha Doktor Proktor…. Jo Nesbo a kniha Gabriely Koukalové.

Děvčata nám přinesla velmi poutavé vyprávění. Velice nás zaujalo, poslouchali jsme, ani jsme nedutali. Je to vlastně naše spolužačka a napsala už dvě knihy!!!! Velice jsme ji obdivovali, ale také nás mnohé inspirovala!!!

Velmi děkujeme rodičům děvčat a také ZŠ škole Javorník, že nám umožnili tak báječné setkání.