Půlhodinka s Cimrmanem

Kdo je Jára Cimrman? Jak vypadal?  Kdy žil? Co vymyslel?  Na tyto a jiné otázky nacházeli žáci 9. ročníku odpovědi na  výstavě  Půlstoletí s Cimrmanem, kterou navštívili v rámci výuky českého jazyka. Mnozí z nich už toto jméno někdy  slyšeli,  někdo znal alespoň  jednoho ze zakladatelů Divadla Járy Cimrmana – pana Zdeňka Svěráka, málokdo si ale uvědomil,  jak moc tato fiktivní postava ovlivnila  naši českou kulturu , a že dokonce Jára Cimrman získal ocenění Největší Čech v anketě vyhlášené Českou televizí.  Žáci se na výstavě podivovali taky nad kuriózními vynálezy a zlepšováky. Ve škole pak dostali za úkol popsat  či nakreslit jeden z předmětů výstavy, nebo navrhnout svůj vlastní novátorský předmět.  Za některé by se nemusel stydět ani sám Jára Cimrman J

Napsala: Jana Zlámalová