První zkouška pro prvňáčky ve Faunaparku

Děti z I.C z Boženy Němcové si ve středu 7. září udělaly krásný den mezi zvířátky v místní ZOO v Lipové Lázních. I když se známe pár dní a teprve se oťukáváme, dnes jsme jeli všichni autobusem na naší první exkurzi mezi zvířátka. Sluníčko nám svítilo na cestu, v batůžku jsme měli samé dobroty a na tvářičkách veliké očekávání, jestli uvidíme všechna zvířátka a hlavně tygra. Viděli jsme nejen to, ale také dnes narozenou kozičku. Poznávání zvířátek ve Faunaparku bylo samozřejmě velkým úkolem pro všechny prvňáčky, ale dnešní den měl i další velký význam. Poznali jsme se mimo školní budovu a vytvářeli si kamarádské vazby.

Bylo až dojemné sledovat děti, jak se k sobě umí hezky chovat a jak se vzájemně poznávají při prohlídkách a pozorování zvířátek. Den to byl vskutku užitečný pro všechny, všichni jsme ho zvládli na jedničku a určitě si takový den v přírodě rádi zopakujeme třeba v zimě při krmení lesní zvěře. Všem dětem děkuji za hezké chování a přeji jim do prvního roku školní docházky jen a jen radost z učení, spoustu kamarádů a společných zážitků.

                           Napsala tř. uč. Mgr. Romana Stúpalová

faunapark-1