PODZIMNÍ  ÚKLID  FINIŠUJE

Jak na podzimní úklid zahrady? No přece se správnými pomocníky! A protože postupující podzim přináší nové a nové dávky listí, zapojila se do úklidu zahradního areálu většina žáků z naší Průchodní. Krásně zbarvené listí nám předtím posloužilo při tvoření z přírodních materiálů.
Děti se na úklid těšily, nezahálely a práce jim šla, pod velením pana školníka, pěkně od ruky. Nepotřebovaly ani moderní zahradní vysavače. Stačilo jim, dobře se ohánět obyčejnými hráběmi a bojovat s větrem o každý lísteček. A tak se na zahradě nejdříve tvořily hromady listí, které po chvíli mizely do plastových pytlů. Odměnili jsme se skvělým pocitem z dobře vykonané práce. Na  zdravém vzduchu krásně vyhládlo a svačinky z domova chutnaly víc než kdy jindy.
Zahrada už je skoro připravena na zimu. Alespoň na horách letos splnil svatý Martin, co slibuje každý rok – první sníh. Určitě brzy napadne i do našeho školního areálu na zimní radovánky.
Snad s dětskými pomocníky budou třeba i zimní práce hračka!
 
Marie Kováčová