Pečeme na Vánoce

Začali jsme na sv. Martina pečením Svatomartinských rohlíčků ze šlehačkového těsta plněných povidly a pokračovali jsme minulý týden pečením cukroví. Na prvním místě byly klasické perníčky. Děti vyválely těsto, uždibovaly:)), vykrajovaly, skládaly na plech, potíraly upečené perníčky rozšlehaným vejcem a nakonec zdobily cukrovou polevou. Jako druhé jsme si vyzkoušeli upéct velice jednoduché kokosky. Děti podle receptu připravily těsto a pak tvořily hrudky, které pokládaly na plech. A i když jsme po celou dobu svědomitě hlídaly dobu pečení, trochu připáleným kouskům jsme se stejně nevyhnuli. Ale i to k pečení patří a tak jsme si to vyzkoušeli opravdu se vším všudy. Teď už jen zbývá upečené cukroví sníst :-)!!Přejeme všem dobrou chuť a ze školní družinky na Božence krásné Vánoce.

Napsala Renata Šmoldasová.

peceni-2

peceni-3

peceni-4