Nehynoucí krása šikovných rukou aneb nauč se od babiček a dědečků

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnován našim babičkám, dědečkům a starším spoluobčanům. Díky pečlivé a trpělivé práci jesenických učitelů-seniorů vznikla pozoruhodná a pestrá kolekce výtvarných prací. Ve dnech 1.10. – 3.10. jsme v naší jesenické KAPLI mohli obdivovat desítky dekorativních a užitkových předmětů vyrobených malováním, šitím, vyšíváním, drháním, paličkováním, háčkováním, pletením, korálkováním, drátkováním a aranžováním. Doprovodným programem výstavy NEHYNOUCÍ KRÁSA ŠIKOVNÝCH RUKOU byla také výstava fotografií z kulturních, poznávacích a turistických akcí seniorů. S vystavovateli vytvořili žáci 1. A a 1.B. třídy milou a příjemnou atmosféru při hádankové videoprojekci současných a historických míst Jesenicka. Popřáli jsme si vzájemně barvami a jasem naplněný podzim a oči otevřené pro všechno krásné a dobré kolem nás a v nás.:-)

Marie Kováčová