Masopust držíme, nic se nevadíme, pospolu…

Tak začíná masopustní píseň, která zazněla při zdařlé akci Masopust. I přes nepříznivé počasí se skupinka žáků z 5. oddělení ŠD Boženy Němcové spolu se ŠD z Průchodní zúčastnila masopustního průvodu, který pořádalo SVČ DUHA.

Před samostatným průvodem se děti od svých pedagogů, vychovatelů a možná i od rodičů dozvděly, co to vlastně Masopust je a proč se slaví. Zočátku nám zahrály na šťastnou cestu bez deště děti paní Mgr. Vladislavy Fačevicové na africké djembe. Poté se mohl průvod vydat na cestu směrem na náměstí a kolem Vodní tvrze. Děti měly nádherné masky, spoustu hudebních nástrojů, takže nás bylo slyšet hodně daleko. Lidé se zastavovali, prohlíželi si průvod, fotili a natáčeli. Po skončení průvodu se s námi pořadatelky rozloučily teplým čajem a koblížkem. Děti obdržely lízátko a diplom za krásné masky.

Marek Hlavačka – vychovatel ŠD

mas duh1

mas duh2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA