Masopustní rej na Božence

Poslední únorový týden se u nás na Božence nesl ve znamení masopustu. Všechno se chystalo, vyráběly jsme masky, pekly se sladkosti a pak…..

Ve středu v družince, veselé odpoledne plné her a vzájemného měření sil. Chytali jsme zlaté rybky, motali na čas s pavouky vlákna, vozili princezny na bál, snášeli jsme si oříšky na zimu… Nemohly chybět taneční soutěže s domečky a samozřejmě diskotéka. Starší děti čekaly netradiční soutěže, např. hod jitrnicí, přeposílání jitrnice mezi sebou, doručení jitrnice do cíle, rozložit a poskládat frgálový koláč, jízda s překážkami na vyrobeném masopustním koníkovi, tanec s koníkem a nakonec také volná taneční zábava.

P1470738

IMAG0127

IMAG0129

masopust šd

 

A v pátek dopoledne, velký závěr! Velké celoškolní, masopustní veselí. Už ráno bylo k vidění spousty masek proudících do školy. Následovaly minutkové přípravy a pak už hurá průvodem do tělocvičny za vyhrávání muziky. Když jsme se navzájem seznámili, tak jsme hráli masopustní soutěže. Jedli jsme trubičky na rychlost, přeskakovali šable, hráli kloboukový a zpívali za sladkou koblížkovou odměnu. Všichni jsme se náramně bavili. Poté se průvod odebral do tříd a pokračoval v masopustních hrách. Po obědě jsme se mohli rozejít krásně unavení masopustním veselím domů, abychom si v klidu užívali jarních prázdnin.

kloboukový

masopust třída

MASOPUST ZAČÍNÁME

MASOPUSTNÍ REJ - TANEC

trubičky

 

Uložit