Masopust

Dnes jsme se se školní družinou zúčastnili masopustního průvodu, nádherné a hlavně bujaré akce, pořádané Střediskem volného času Duha Jeseník. Náš průvod vyrazil ze ZŠ Boženy Němcové, za zvuku bubnu, vozembouchu, různých štěrchátek a s masopustní písní na rtech jsme dorazili do areálu ZŠ Průchodní, kde celá akce začínala. Přivítali jsme se s ostatními a poslechli si bubnování dětí z kroužku afrického bubnování ze SVČ Duha. Poté se už celý masopustní průvod vydal přes náměstí přímo k radnici. Tam nás mile přivítali a zodpověděli otázky typu: Můžeme mít dva roky prázdnin? A na zahradě Zoo? A můžeme mít na školní zahradě více herních prvků? Odpovědi byly vstřícné, tak třeba se některá z dotázaných věcí v brzké době uskuteční 🙂

No a co by to bylo za Masopust bez hodování!?! A tak nám milí radní rozdali ještě masopustní koblížky, na kterých jsme si moc pochutnali a po příchodu zpátky do Duhy jsme se ještě ohřáli voňavým punčem.

Děkujeme všem, kteří akci zorganizovali, kteří se na ni nachystali (ať už výrobou masky nebo štěrchátek) a hlavně těm, kteří se jí zúčastnili. Bylo nám moc fajn!