KVĚTNOVÉ  STŘÍPKY  Z  VÝUKOVÝCH  AKCÍ

Autorské čtení

Spisovatelka Antonie Krzemieňová, autorka knihy POHÁDKOVÝ  TÁBOR, dětem moderně a hravě svoji knihu představila. Kniha nabízí možnost kreativity, neboť si do ní čtenáři mohou některé postavičky dokreslit nebo některé obrázky vymalovat. Tato kniha může být pro děti přímo pohádkovým dárkem. K MDD nebo za vysvědčení?

Vitamínový den

Každý rok se těšíme na „Vitamínový den“ jako doprovodný program „Ovoce a zelenina do škol“. Obsahem krátké prezentace pro děti 1. stupně je BESEDA  O  STRAVOVACÍCH  NÁVYCÍCH, praktické ukázky lisování ovocných a zeleninových šťáv a jejich ochutnávka. Letos si děti vyzkoušely i výrobu sladkých dobrot – 1 hrnek rozmixovaných slunečnicových semínek a 1 hrnek rozmixovaných rozinek, smícháme, vyválíme na plát, vykrajujeme různé tvary a můžeme hned mlsat. Celou akci si děti patřičně vychutnaly.

 

Náborový koncert ZUŠ 

ZUŠ Jeseník má každoročně v květnu ještě dostatek elánu a energie. Pořádá v  KAPLI  pro naše žáky jarní koncert, kde mladí muzikanti, zpěváci a recitátoři předvedou, co nového se za uplynulý rok ve své ZUŠ naučili. Společně strávená hodinka účinkujících a posluchačů je vždy velmi příjemná. Je to milá motivace pro další zájemce o hru na hudební nástroj, sborový i sólový zpěv nebo recitaci a divadlo.

M. Kováčová