Kniha je náš kamarád

….. nebo by to tak alespoň mělo být. Mě těší, že děti z naší školy stále čtou a mají knihy rády.  Potvrdila mi to akce ve školní družině, kdy si děti donesly oblíbené knihy na malou výstavu, a především ochota číst z nich ostatním dětem. Viděli jsme, jak pokročilo čtení u našich nejmladších čtenářů z první třídy. Moc mě potěšilo, že po oslovení vyšších ročníků si ve svém volném čase našli chvilku a přišli číst Tom Cenek a Ondra Vrána z páté třídy a Bára Smatanová ze třídy čtvrté. Samozřejmě děkuji také dětem ze 3.C a odvážným prvňáčkům z našeho 1. oddělení školní družiny na Boženě Němcové.

Ve středu jsme navštívili Městskou knihovnu v Jeseníku. Jak se v knihovně orientovat, co vše tam můžeme najít nebo jak o knihy pečovat, to vše nám ochotně prozradili její zaměstnanci. Moc hezky byl připravený program o pohádkách, pověstech a bájích. Nakonec jsme si mohli prohlédnout a přečíst knihu, která nás zaujala. Velký zájem byl o knihy s 3D obrázky, ale také komiksy, pohádky a encyklopedie.

 

Napsala Gabriela Žáková, vychovatelka ŠD.