Jak se peče chleba a rohlíky?

Tak na tuto otázku už znají odpověď čtvrťáci z Průchodky, kteří v pondělí 21. května navštívili selskou pekárnu. Nejprve nás uvítalo velké teplo a krásná vůně čerstvě upečeného pečiva. Šikovní páni pekaři nám předvedli zpracování nakynutého těsta do forem na chleba a prohlédli jsme si veliké pece, do kterých se chleba vkládá. Dostalo se nám informací, co všechno předchází tomu, než chleba putuje do pece.
Následně nám paní pekařka Lída ukázala pomocníka na výrobu rohlíků a raženek, a to jsme teda koukali, jak z kusu těsta vypadnou krásné kouličky nebo válečky. Taky jsme si vyzkoušeli skládat rohlíky na plech. A na závěr jsme s paní pekařkou  pletli pletýnky a vánočku, ale musela moc zpomalit, abychom se stihli podívat na postup.
Poznali jsme, jak zajímavá a hlavně potřebná je práce pekařů, bez nichž bychom neměli každý den čerstvé pečivo.  Velké poděkování patří panu Romanu Štenclovi, který nám umožnil návštěvu pekárny a odpověděl na všechny otázky.
Milena Dobešová