iQLANDIA Liberec 2016

Dne 10. 6. 2016 uspořádala třída V. D pod vedením třídní učitelky Romany Stúpalové výlet do iQLANDIE v Liberci, do moderního science centra s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů. Do světa techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy! S sebou jsme vzali dalších patnáct dětí ze čtvrtých a pátých tříd naší budovy B. Němcové. Na daleký výlet se všichni velice těšili, a proto čtyřhodinová cesta autobusem byla plna očekávání. V cíli se děti se rozdělily do více skupinek a pod dohledem dospělých se vydaly na čtyřhodinovou prohlídku, během které viděly humanoidního robota, Faradayovu klec, ohnivé tornádo, zažily na vlastní kůži zemětřesení, viděli, jak funguje lidské tělo, svět kolem nás a mnoho dalších zajímavostí ze světa vědy a techniky. Výlet se všem moc líbil a splnil naše očekávání. Za naši výletní skupinu můžeme návštěvu iQLANDIE všem doporučit.

                                                      Napsala Mgr. Romana Stúpalová