Hurá na výlet

V sobotu 18. 5. 2019 jsme se vypravili na výlet se školní družinou. Vzhledem k počasí v minulých dnech jsme se rozhodli, že místo zdolávání jesenických hřebenů raději přejdeme na mírné kopečky rychlebských hor.

Z Jeseníku jsme ráno vyjeli vlakem do Žulové a potom už hurá do kopce na Boží horu. Tato nejnáročnější část byla, hlavně pro malé výletníky, zkouškou zdatnosti, ale zvládli to opravdu všichni /tedy někdy s dopomocí maminky/. Pokračovali jsme na Borový vrch, kde jsme se pokochali krásnými výhledy, a potom už jen z kopce k rybníkům do Černé Vody. Zde jsme se potkali s dětmi ze Základní školy Červená Voda a přidali jsme se k jejich siestě u ohně
na odpočívadle U Dubu. Protože nejmladší účastníci výletu už byli unavení, rozhodli jsme se s větší skupinkou zamířit do cukrárny v Černé Vodě na zaslouženou odměnu. Zmrzlina, sladkosti, oběd nebo pivo bylo určitě příjemnou zastávkou. Poslední část výletu vedla na „Základnu“ rychlebských stezek a potom už rychle zpět na autobus.
Nutno zmínit, že nejzdatnější členové výpravy stihli dokonce i Venušiny misky a zříceninu hradu Kaltenštejn!

Děkujeme všem, kteří šli s námi, a doufám, že půjdou i příští rok. Snad objednáme tak krásné počasí jako letos…

Gabriela Žáková – vychovatelka školní družiny