Hokus pokus, aneb věda hrou!

Už víme, jaká je věda! Je to vlastně hra. Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži 5. a 6. května, kdy nás na Boženě Němcové navštívil Radek Chajda, alias Hokus Pokus. Děti znají Radka Chajdu z knížek, „déčka“, Dobrého rána ….  a nyní jsme měli tu možnost se s ním a jeho pokusy seznámit osobně. Vyzkoušeli jsme pokusy s teplým vzduchem, nafukovali peřinu, reklamu, vyzkoušeli jsme, do jakého tvaru se rozpouští cukr, jaké barvy jsou ve fixech, nechali jsme rozkvést papírové lekníny na vodě, vyrobili si větrníky z PET lahví, pouštěli plyšáky na padáku, …. a bylo toho ještě daleko více :-). Hodina nám v každé třídě připadala velmi krátká!! Všichni jsme si pokusy užili, hned jsme ukázali a prověřili mnohé i doma. Těšíme se už nyní na další rok a další pokusy. Moc děkujeme panu Chajdovi za nádherný a „sytý“ program. 🙂