Hokus Pokus aneb hravá věda

Od pondělí 23. ledna do čtvrtka jsme na prvním stupni měli možnost vyzkoušet, jak chutná Hravá věda. Navštívil nás náš starý dobrý známý Hokus Pokus  – Radek Chajda, učitel a autor populárně naučných knih pro děti. Jak bývá jeho dobrým zvykem, seznámil děti s vlastnostmi vody, vzduchu, půdy a to vše zábavnými pokusy, které dělali i žáčci sami. Odstřelovali jsme raketu, pouštěli horkovzdušný balon – sáček na odpadky, zkoumali jsme barvy fixek, vyzkoušeli, jak se dělá vysavač z krabičky, filtrovali jsme vodu, nechali růst kouzelnou zahrádku, … . Prostě jsme si hodinu fyziky a chemie v každém ročníku řádně užili a přesvědčili se o tom, že věda není žádná věda.

Děkujeme panu Chajdovi za poučení a zábavu a těšíme se na příští rok!

2

3DSCN6073DSCN6070DSCN6068DSCN6059