Fandíme našim olympionikům, aneb olympijský den na B. Němcové

V pátek 23. února jsme se na budově proměnili ve velké sportovní fanoušky v národních barvách a věnovali celý pátek Olympiádě v Pchjongčchangu. Četli jsme si o historii olympiád, učili se znát základní myšlenku olympiády, už víme, co znamená vlajka a další olympijské symboly. A nejen to. Sčítali jsme našim sportovcům roky, řešili zábavné úkoly s délkami tratí lyžařů, hledali, kolik km ujela Ester Ledecká při závodech a četli si zajímavosti o českém olympijském domě v Korei. A to stále není vše. V tělocvičně jsme poté skákali na lyžích, jeli jako skeletonisté, hráli jako hokejisté, stříleli do terčů jako biatlonisté a také jsme vyzkoušeli akrobacii na lyžích a dlouhý sjezd na bobech :-). U toho jsme také stihli fandit našim hokejistům!! Jsme pyšní na naše sportovce, jsme Češi!! Také se těšíme na úspěchy naší reprezentace paralympioniků od 8. března. Všem držíme palce!!!!!