Družinka se připojuje k oslavám Jeseníku

750 let města Jeseník, jak si připomenout? Třeba i návštěvou radnice. Toho jsme využili a jedno červnové odpoledne jsme se vydali (I. a II.oddělení ŠD na BN) na exkurzi. Hned u vchodu nás přivítala paní Exelová. Uvedla nás do obřadní síně. Zde nás seznámila se všemi zajímavostmi týkajícími se radnice. Nezůstalo jen u výkladu. Mohli jsme nahlédnout do míst, kde se běžný návštěvník nedostane, např. kde byla šatlava, dnes sklep, prostory půdy, ale i místnost pana starosty. Na stěnách jsme si prohlédli i plno obrazů. Myslím,že si všichni zapamatujeme znak, ale i vlajku města Jeseníku. Závěrem jsme každý obdrželi malý dáreček. Ještě jednou děkujeme paní Exelové za příjemně prožité odpoledne.

Napsala vychovatelka ŠD, Naděžda Petříková.

Družinka se připojuje k oslavám Jeseníku (4)

Družinka se připojuje k oslavám Jeseníku (5)

 

Začátkem června jsme se vydali do Infocentra v Jeseníku, do Katovny, kde jsme si na půdě prohlédli výstavu výrobků k výročí 750 let Jeseníku. Všechny práce se nám líbily, zvláště pak ty, které jsme dělali my sami. V dolní části infocentra jsme si nasbírali letáčky, které nám jsou inspirací k blížícím se letním prázdninám. Na zpáteční cestě jsme se ochladili dobrou zmrzlinou a spokojeni odcházeli zpět.

Napsala Dana Spáčilová.

Družinka se připojuje k oslavám Jeseníku (1)

Družinka se připojuje k oslavám Jeseníku (2)

Uložit